HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Колекционери

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Publisher

avatar

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 25

ПишувањеПредмет: Колекционери   Јануари 6th 2010, 19:01

Дали вашето хоби подразбира колекционерство?
Ако да, кој вид на колекции ги правите?

Лично јас, правам колекција од магнети за фрижидери и привезоци. Секаде каде што ќе отидам прво што правам е купување на магнет и привезок.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.forumotion.com
Diva

avatar

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Колекционери   Јануари 7th 2010, 00:11

Едно време правев топка од златца. Ептен безвезно хоби ама не знам зошто собирав златца од чоколада и ги виткав во една топка. После некое време стана ептен голема топката и веќе не можеше да се ставаат златцата.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Колекционери
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Хоби-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs