HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Алтер ЕГО

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Publisher

avatar

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 25

ПишувањеПредмет: Алтер ЕГО   Јануари 8th 2010, 00:39

На што е последица алтер егото кое го има секој човек? Дали претставува одбрамбен механизам со кои луѓето при одредени ситуации се бранат од околината или е длабоко потисната компилација на емоции кои од време на време го наоѓаат својот пат кон површината?
Кое е вашето алтер его? Го сакате ли?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.forumotion.com
 
Алтер ЕГО
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Психологија и философија-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblogs